علت تلخ شدن آب پس از تصفیه

تلخ شدن آب بستگی به پایین بودن سختی آب دارد .
هرچه سختی یا tds آب پایین تر از عدد 70 باشد آب تلخ میشود .
برخی بر این عقیده اند که هر چه سختی آب پایین تر باشد میزان آلودگی های موجود در آب کمتر است یا اینکه آب کاملا سالم است ، اما پایین بودن سختی آب فقط به منزله ی پاک بودن آب نیست بلکه به این معنا هم هست که آب حالت اسیدی به خود میگیرد و این اسیدی بودن آب برای سلامتی انسان مخصوصا معده مضرر است ، برای حل کردن این مشکل و بیرون آوردن آب از حالت اسیدی در سختی های پایین میتوان یک عدد فیلتر قلیایی یا آلکالاین به آن اضافه نمود ، با اضافه کردن این فیلتر اب از حالت اسیدی خارج می شود ، یعنی با یک تیر دو نشان ، هم اینکه آبی که مینوشیم از لحاظ میکروبی و انگلی کاملا سالم است و هم اینکه اسیدی و تلخ نیست ! 

 * دستگاه های بنام TDS متر وجود دارد  از این ابزار برای تنظیم و اندازه گیری سختی آب استفاده می کنند ( شکل زیر ) :
 دستگاه تصفیه آب خانگی دارای 6 عدد فیلتر بسیار دقیق

یک روش دیگر هم اینکه میتوان از همان ابتدا سختی آب را بین 75 الی 100 تنظیم کرد . به عقیده برخی دیگر این روش از روش فوق بهتر است ولی یک اشکال هم دارد و آن اینکه احتمال اینکه مقدار کمی رسوب و یا حتی آلودگی هایی همانند انگل ، قارچ یا ... وارد آب شود . البته این فقط در صورتی اتفاق می افتد که شما از وجود انگل ، قارچ و ... در آب لوله کشی منزلتان مطمئن باشد .

* در هر صورت تصفیه آب مقوله ای بسیار پیجیده است و اکثرا بصورت سلیقه ای انجام می شود ، حال استفاده از کدام روش و یا سلیقه برای شما بهتر است ، این به عهده خود شما است .
اما بهتر است قبل از تهیه ی دستگاه های تصفیه آب با یک مشاور در این زمینه صحبت نمایید و سپس اقدام به خرید نمایید .

توجه : اکثر دستگاه های تصفیه آب قطعه ای بای پس بنام شیرمیکس یا شیر تنظیم سختی آب دارند که هنگام خرید حتما به این نکته توجه کنید که دستگاهی که میخرید این قطعه را داشته باشد . با این قطعه میتوان میزان سختی آب را تنظیم کرد . دستگاه هایی هم وجود دارد که فاقد این شیر بای پس هستند ، از این دستگاه ها بیشتر برای مناطقی که سختی آبی بالاتر از 1000 داشته باشند استفاده می شود حال انکه در اکثر مناطق شهری سختی آب زیر 1000 است .

* نمایی از شیر میکس یا بای پس : در 2 مدل پلاستیکی و فلزی ارائه می شود ک مدل فلزی آن بهتر است

    دستگاه تصفیه آب خانگی دارای 6 عدد فیلتر بسیار دقیق

 

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بیگیرد :
کارشناسان ما با صبر و شکیبایی زیاد آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به شما می باشند

نشانی دفتر مرکزی و نمایشگاه دائمی دستگاه های تصفیه آب و هوا :
تهران - خیابان استاد معین - کوچه نوغان - پلاک 46 زنگ دوم

دفتر مرکزی تهران : 66157628- 66157566-021   خط ویژه